Aroomimassaaž EI OLE klassikaline massaaž, mida tehakse aroomiõlidega. Tegemist on massaažiliigiga, millel on vaid talle omased võtted ja tempo, mis on aeglane.
Peamine eesmärk võtetel on lõõgastuse pakkumine, kuid tegemist ei ole pelgalt silitusvõtetest koosneva massaažiliigiga. Samas puudub selles sügav lihastöötlus.
Lisaks võtetele, mille eesmärgiks on kehale lõõgastuse pakkumine, on aroomimassaaži puhul olulised ka eeterlikud õlid, mida seansi ajal kasutatakse.
Kuidas valitakse massaažis kasutatavad eeterlikud õlid?
Alustuseks on massöör tutvunud erinevate eeterlike õlidega ning valinud välja endale meelepärased lõhnad (nendeks on: magus apelsin, kaneel, must pipar, sidrunhein, lootos).
Klient, kes tuleb massaaži saama valib omakorda eelnimetatud õlidest välja oma lemmiku(d), millega massaaži tegema hakatakse (eeterlik õli segatakse baasõliga ja kantakse massaaži käigus nahale).
Igal eeterlikul õlil on oma toimed, mis omakorda lisanduvad massaaživõtete lõõgastavale efektile.
Kokkuvõtvalt on tegemist lõõgastust pakkuvamassaažiliigiga, mis sobib ideaalselt nt neile, kes pelgavad valu ning kelle ootused massaažile tulles on eelkõige stressi maandamine, meelerahu leidmine, aja mahavõtmine.
Näidustused:
Stressiseisund, krooniline väsimus, naha elastsuse kadu, tselluliit, hingamisteede haigused, tugi-liikumisaparaadi funkts.häired, unehäired, ainevahetushäired.
Vastunäidustused:
enne päevitamist ei tohi kasutada tsitruliste õlisid, rasedus, menustratsiooni korral ei soovita 1.-2. päeval, pärast oppi 3 kuu jooksul, kilpnäärmehaigused, psühholoogilised haigused, alkoholijoove, antibiootikumid, antidepressandid, allergiad, põletik, luumurd, palvik, kasvajad, südamehaigused,astma, 36 h pärast vaktsineerimist, vere- ja lümfiringluse ägedad häired, ülitugev stress